KOMÍNOVÉ SYSTÉMY SCHIEDEL

SCHIEDEL

Sme autorizovaným predajcom výrobkov značky Schiedel

60 ROKOV SKÚSENOSTÍ

Schiedel je odborník v oblasti komínov a najväčší podnik na svete špecializovaný výhradne na odvod spalín. Na jeho skúsenosti a profesionalitu sa môžete vždy spoľahnúť.

NADŠTANDARDNÁ KVALITA

Keramické vložky UNI*** PLUS vyrábané novou technológiou spĺňajú v maximálnej možnej miere požiadavky na odolnosť proti vysokým teplotám aj proti vlhkosti.

POŽIARNA BEZPEČNOSŤ

Značné rozdiely teplôt spalín spôsobujú pri lacných viacvrstvových komínoch a pri murovaných komínoch trhliny. Naproti tomu trojvrstvové komíny Schiedel (komínová tvárnica – izolácia – vložka), vyrobené v najvyššej kvalite UNI*** PLUS, zaručujú komín bez trhlín a netesností a to aj v prípade vyhorenia sadzí (teploty nad 1000 °C).

DOBRÝ ŤAH

Tenkostenná keramická vložka kruhového prierezu s hladkým vnútorným povrchom, veľmi kvalitná izolácia a správne dimenzovanie zaručia bezpečný odvod spalín nad strechou.

1.
ODOLNOSŤ PROTI KORÓZII
1.

Vlhkosť nie je len voda. Spaľovaním vykurovacieho oleja, plynu, dreva… sa tvoria agresívne kyseliny. UNI*** PLUS – keramika však odoláva tejto záťaži neobmedzene a v porovnaní s ňou vyzerajú ostatné materiály v komínoch skoro opotrebované.

2.
ODOLNOSŤ PROTI VLHKOSTI
2.

Pri prevádzke moderných, energeticky úsporných kotlov vzniká v komíne vlhkosť. Tesná keramická vložka a systém zadného odvetrania udržujú komín suchý. Tým sa ušetrí za prípadnú sanáciu presiaknutých komínov.

3.
VYSOKÁ ŽIVOTNOSŤ SO ZÁRUKOU
3.

Na rozdiel od murovaných komínov ponúkajú originálne komínové systémy Schiedel trojnásobnú 30-ročnú záruku – pri vyhorení, pri pôsobení vlhkosti a zároveň pri poškodení koróziou.

4.
KERAMICKÉ VYÚSTENIE KOMÍNA
4.

Kovové časti komínov korodujú a vytvárajú slabé miesta v komínovom prieduchu. Pri komínových systémoch Schiedel, kde prieduch tvoria iba šamotové vložky, nedochádza k žiadnemu opotrebovaniu. Tým máte po starostiach a ušetríte za drahé opravy.

5.
UNIVERZÁLNOSŤ
5.

UNI*** PLUS – univerzálny komín Schiedel je určený pre všetky typy kúrenia a všetky aktuálne a budúce možné technológie vykurovania. Pri prechode na iné vykurovacie médium nie je potrebné komín vložkovať. Tak už dnes ušetríte svoje peniaze.

6.
JEDNODUCHÁ MONTÁŽ
6.

Schiedel ponúka dokonale zladené stavebné diely trojvrstvového komínového systému od komínovej päty až po ústie komína vrátane príslušenstva. Výsledok: krátka doba montáže, úspora nákladov a vylúčenie montážnych chýb.

komin
5
2
6

MUROVANÝ KOMÍN ALEBO KOMÍNOVÝ SYSTÉM?

Murovaný komín nie je odolný proti vysokým teplotám a pri vyhorení sadzí je veľmi nebezpečným prvkom stavby. Murovaný komín nie je odolný proti pôsobeniu kondenzátu. Už malé množstvo dokáže komín narušiť.

 

Pri systéme Schiedel sa môže tepelne izolovaná vložka voľne pohybovať, komínový plášť zostáva stabilný.

 

Keramická vložka odoláva kyselinám. Konštrukcia komínového systému umožňuje odvod kondenzátu. Technologická náročnosť výstavby murovaného komínového telesa je zrejmá a s použitou hliníkovou vložkou môžete očakávať iba problémy. Bez tepelnej izolácie vložiek teplota spalín veľmi rýchlo klesá, komín stráca ťah a dochádza k zvýšenej tvorbe kondenzátu. Oproti klasickému murovaniu tehla po tehle šetrí stavebnicový systém Schiedel čas … a bez rizikovej hliníkovej vložky. Vďaka kvalitnej prefabrikovanej izolácii je komín rýchlo postavený. Teplota spalín výrazne neklesá. A ten ťah! … Narušenie konštrukcie klasického muriva poveternostnými vplyvmi – striedanie teplôt – teplotný šok – vykonajú svoju prácu rýchlo a precízne. Zvýšená tvorba sadzí, spôsobená zlým ťahom, vyžaduje časté a náročné čistenie prieduchov.

 

Stabilita a pevnosť

Komín Schiedel odoláva teplotnému šoku. Všetky tri vrstvy komína sú kvalitné s dlhou životnosťou. Vzhľadom k hladkej vnútornej stene šamotovej vložky sa komín ľahko čistí a udržiava.