THORMA

THORMA Výroba, k.s. je spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1998 a pokračuje vo viac ako storočnej tradícii bývalého výrobného podniku Kovosmalt Fiľakovo. Spoločnosť vyrába kachle, krbové kachle, krbové vložky a sporáky na tuhé palivo, kotlové súpravy, ohrievače vody.

Túto hlavnú činnosť dopĺňa o kooperáciu v oblasti kovovýroby. Je dodávateľom pre automobilový priemysel a výrobcu poľnohospodárskych strojov. Podľa požiadaviek zákazníkov kooperuje i v oblasti prevádzania povrchovej úpravy ako smaltovanie, farbenie či galvanické pokovovanie.

Svoje produktové portfólio neustále a aktívne upravuje podľa požiadaviek trhu cez vlastný vývoj, dizajn, konštrukciu a skúšobňu. Okrem vlastných produktov spoločnosť vyvíja a vyrába aj zákazkové vykurovacie telesá pod vlastnou značkou odberateľov.

Viac ako 75% svojej produkcie exportuje, predovšetkým do Nemecka, Česka a Dánska.

KACHLE

Kachle patria medzi tradičné výrobky spoločnosti THORMA a sú vyrábané vo Fiľakove už vyše 50 rokov.

Konštrukcia kachlí je zameraná na funkčnosť a spoľahlivosť. Pri výrobe používame kvalitnú slovenskú oceľ určenú na lisovanie a smaltovanie. Vďaka tomu plášť ohniska vydrží desiatky rokov. Smaltovaný povrch odolá vysokým teplotám a ľahko sa udržiava. Ohnisko je vyložené šamotovými tehlami, ktoré akumulujú teplo a chránia plášť pred poškodením. Pece sú určené pre spaľovanie suchého dreva, brikiet ale aj uhlia.Na kachliach vybavených termoplatňou je možné aj variť a preto sú vhodné aj do chát alebo menších domov.

KOMPLETNÝ VÝBER KACHLÍ

KRBOVÉ KACHLE

Voľne stojace krbové kachle už nie sú len zdroj tepla ale aj elegantný doplnok vášho domova.

Preto dávame dôraz na dizajn, bezpečnosť a vysokú účinnosť horenia. Z našej ponuky si môžete vybrať krbové kachle v tradičnom dizajne ale aj kachle vhodné do súčasných moderných domov. Výkon krbových kachlí začína pri 2,5 kW až po 17 kW a vy si môžete vybrať tie, ktoré vám vyhovujú. Ohniská s možnosťou napojenia na externým prívodu vzduchu zvyšujú váš komfort a čistotu ovzdušia v domácnosti. Kvalitné spracovanie vám prinesie bezstarostné používanie a ľahkú údržbu.

KOMPLETNÝ VÝBER KACHLÍ

EXKLUZÍVNE KRBY

Naše najlepšie ohniská sme obliekli do atraktívneho dizajnu a predstavujeme vám kvalitné krbové kachle vyrábané na zákazku pre vás.

Môžete si zvoliť ručne vyrábanú keramiku s elegantnými tvarmi a nádherným povrchom. Pre priaznivcov prírodných materiálov odporúčame krbové kachle s obkladom mastenec Serpentino. Jeho nádherná kresba je jedinečná a viete ju umiestniť do moderne alebo klasicky zariadeného domu. Moderné ohniská s vysokou účinnosťou a akumuláciou tepla vám umožnia si vychutnať sálavé teplo ohňa.

KOMPLETNÝ VÝBER

SPORÁKY

Tradícia výroby sporákov vo Fiľakove má už viac ako 100 rokov.

Aj dnes pokračuje vo výrobe kvalitných spotrebičov, ktoré majú kvalitný smaltovaný plech a vydržia dlho slúžiť. Každý sporák je vybavený plechom na pečenie, ktorý má certifikovaný smalt pre styk s potravinami. Smaltovaný povrch sa ľahko čistí a odolá vysokým teplotám. Sporáky sú vyrábané vo viacerých farbách a prevedeniach. Každý typ je dostupný v ľavom alebo pravom variante.

KOMPLETNÝ VÝBER