KOMÍNOVÝ SYSTÉM SCHIEDEL

KOMÍNOVÝ SYSTÉM SCHIEDEL

KEĎ KOMÍN, TAK JEDINE SCHIEDEL

schiedel logo

Schiedel je celosvetovo najväčšou firmou, špecializujúci sa na výrobu komínov a odvodov spalín všeobecne. Počas viac ako 70-tich rokov fungovania nazbierali konštruktéri a inžinieri know-how, s ktorým sa môže merať len málo ďalších výrobcov a značiek. Medzi hlavné výhody komínov Schiedel patrí spomínaná a rokmi preverená kvalita, záruka v dĺžke trvania 30 rokov či vysoká požiarna bezpečnosť. Narozdiel od lacnejších viacvrstvových komínov sa nestretnete s prasklinami vznikajúcimi na základe dilatácie a komíny Schiedel sú schopné odolávať aj teplotám vyšším 1000 ºC.

KÚRENIE DREVOM A TUHÝMI PALIVAMI

Pri kúrení drevom a tuhými palivami všeobecne je komín veľmi dôležitou súčasťou celej vykurovacej sústavy. Deravý výfuk Vášho plechového miláčika zapríčiní vyššiu spotrebu paliva a rovnaký princíp platí aj v prípade krbov a kachlí. Aby mal Váš komín dobrý ťah, je dôležité zamyslieť sa nielen nad značkou a použitými materiálmi, ale aj nad samotnou konštrukciou a prevedením. Pokiaľ v článku nižšie nenájdete dostatok informácií, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi poradíme.

NEREZOVÉ KOMÍNY

Dvojplášť z nehrdzavejúcej ocele + tepelná izolácia

Nerezové komíny sú fenoménom súčasnosti a to predovšetkým vďaka ich výhodám, medzi ktoré patrí nízka hmotnosť, vysoká variabilita použitia v prípade ohybov a tiež fakt, že komín nepopraská vplyvom dilatácie. Nevýhodou nerezových komínov je vyššia cena a menšia odolnosť voči vysokým teplotám.

VONKAJŠIE DVOJPLÁŠŤOVÉ NEREZOVÉ KOMÍNY

Umiestnenie k obvodovému múru

Ak plánujete umiestniť krb či kachle k obvodovému múru, bude pre Vás vonkajší dvojplášťový antikorový komín z nehrdzavejúcej ocele zaujímavou variantou. V princípe je komín tvorený dvoma „rúrami“, medzi ktorými je umiestnená nehorľavá izolácia, vďaka čomu nie je komín na povrchu horúci. Vyvedenie komína skrz stenu so sebou nesie rad výhod.

Výhody vyvedenia komína skrz stenu

Tou hlavnou je absencia priechodu v streche, ktorá býva veľmi často prvým miestom zatekanie. Z hľadiska bezpečnosti potom máte vždy komín tzv. pred očami. Navštívte našu predajňu v Pezinku, v Trnave či Bratislave a pozrite si vonkajšie dvojplášťové nerezové komíny dokonca aj v jednotlivých farbách.

VLOŽKOVANIE KOMÍNOV

Vykonávame vložkovanie komínov, teda z nefunkčného komína urobíme skvele fungujúci. Na základe dlhoročných skúseností Vám ponúkame komíny značky Schiedel s ktorým máme tie najlepšie skúsenosti. Pripojte sa k našim spokojným zákazníkom aj vy a nechajte vložkovanie komína na nás.

FRÉZOVANIE KOMÍNOV

Frézovanie komínov je činnosť, pri ktorej je súčasné prieduch komína zväčšený, aby doň bolo možné následne umiestniť keramickú alebo nerezovú komínovú vložku. Pri tomto spôsobe rekonštrukcie je veľmi dôležité brať do úvahy celkový stav domu, komína a tiež konštrukciu stropov s ohľadom na požiarnu bezpečnosť. Preto dôrazne odporúčame, aby ste sa pri plánovaní frézovaní komína obrátili na spoľahlivú firmu, ktorá vás celým procesom bezpečne prevedie. MY VÁM TOTO DOKÁŽEME ZABEZPEČIŤ.

Zoznam komínových systémov SCHIEDEL z nehrdzavejúcej ocele:

ICS25, ICS50, PERMETER, CFS, CLV, PRIMA PLUS, PRIMA I, GASFIX, KERASTAR, PERMETER SMOOTH, PERMETER SMOOTH AIR

MUROVANÉ KOMÍNY (KERAMICKÉ KOMÍNY)

Betónová tvárnica + tenkostenná profilovaná šamotová vložka + tepelná izolácia

Murované komíny sú pre mnoho ľudí zastaraným prežitkom. Pre určité interiéry a stavby sú ale nepostrádateľné. My ponúkame murované komíny značky SCHIEDEL.

Zoznam keramických komínových systémov SCHIEDEL:

ABSOLUT, UNI ADVANCED, STABIL, KOMBIGAS, MULTI, QUADRO

ZABEZPEČÍME PRE VÁS

STAVBY, PREHLIADKY A REVÍZIE KOMÍNOV

Ročné prehliadky a revízie komínov

Nielen klientom, ktorým sme samotný komín postavili alebo vyvložkovali, ponúkame servis (ročné prehliadky a revízie komínov), ktorý predovšetkým vzhľadom k bezpečnosti každý komín potrebuje. Revízia komínov je nutné vykonávať zo zákona, ročné prehliadky predovšetkým pre bezpečnosť domu a rodiny. Čistenie a samotné opravy sú tiež nutnosťou. Kto má s komínom akýkoľvek problém, ponúkame poradenstvo, ktoré by mal využiť každý.

Stavba komínov

Čaká Vás stavba komína a hľadáte spoľahlivého partnera? Obráťte sa na nás a my Vám spracujeme nezáväznú ponuku vrátane návrhu optimálneho riešenia, aby celá vykurovacia sústava fungovala efektívne, ekonomicky a aj ekologicky.


MÁTE ZÁUJEM ? NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ!