VŠETKO O DRU

DESIGNED

TO BE DIFFERENT

PLYNOVÉ KRBY A KACHLE

JEDNOTKA NA EURÓPSKOM TRHU

Holandská firma DRU je jedna z najväčších výrobcov plynových krbových vložiek. Zaoberá sa kovovýrobou už 260 rokov, čo je isto skvelé doporučenie, pokiaľ hľadáme tradičného výrobcu s mnohými skúsenosťami. Plynové krbové vložky DRU s dodáváné v najmodernejšom designe s dôrazom na čo najväčšiu presklenú plochu vložiek s minimálne viditeľným rámom. Ohnisko môže obsahovať dôveryhodnú imitáciu drevených polien alebo drtený mramor. Firma DRU ponúka širokú produktovú radu vložiek na zemný plyn (G20, G25) alebo na propan (G31), pričom u krbových vložiek DRU sa jedná vždy o uzavreté spaľovanie, tj. napojenie pomocou koncentrického komínu.

Pri výrobe plynových vložiek využila firma DRU technologické znalosti a dlhoročné skúsenosti, takže vznikli výrobky špičkovej kvality, ktoré si už získali dobré meno na svetových trhoch a výnimočné postavenie medzi obdobnými produktami. Medzi štandartné prvky v obsluhe patrí diaľkové ovládanie. Ku krbovým vložkám ponúka DRU rovno aj vhodné príslušenstvo.

HLAVNÉ VÝHODY KRBOV DRU

Vyberte si krb, ktorý Vám najlepšie vyhovuje

MY VÁM POMÔŽEME

S VÝBEROM PLYNOVÉHO KRBU

Premýšlate o kúpe plynového krbu? Výber plynového krbu vyžaduje systematický prístup v závislosti na Vašom priestore, na Vašich predstavách a očakávániach. Je dôležité zohladniť dôležité technické údaje pre pripojenie na plyn a pre odvod spalín. My Vám pomôže tým, že Vám položíme správne otázky a zmapujeme všetky možnosti.

Skúste si položiť základné otázky

› Aký má byť účel krbu vo Vašom dome či byte?
› Požadujete len výkon a teplo alebo len design a pohodu?
› Alebo kombináciu oboch ?
› Aká veľká je plocha, ktorú chcete vykurovať?
› Ktoré designy a štýly najlepšie vyhovujú interiéru Vášho domova?

Všetko ostatné zariadime my…

NAJMODERNEJŠIE HORÁKY

IDEÁLNY 3D HORÁK

UNIKÁTNE TECHNOLÓGIE 3D HORÁKU DRU, USPOKOJA NAOZAJ KAŽDÉHO. NIEKOĽKO SAMOSTATNE OVLÁDANÝCH HORÁKOV V KRBE, SÚ NAOZAJ UNIKÁTNE. DRU PONÚKA VO SVOJICH PRODUKTOCH NAJMODERNEJŠIE HORÁKY VÝHRADNE ZO SVOJEJ PRODUKCIE.

VYBERTE SI VLASTNÝ TYP HORÁKU

DYNAMIC

Špecializujeme sa na import a export krbových vložiek, kachlí a komínov do celej SR. Dbáme na preškolenie našich zamestnancov priamo u jednotlivých výrobcov. V danom odbore sa považujeme za odborníkov a preto na svoje diela poskytujeme záruku 5 rokov.

VARIO

Tieto krby dodáváme do veľkoobchodnej aj maloobchodnej siete. Veľké množstvo realizácii krbov na plyn nám umožnilo sa stať priamym špecializovaným predajcom plynových krbových vložiek a kachlí DRU, GLOBAL FIRES, ORTAL a ELEMENT4.

LINEAR

Hlavnou našou výhodou je poskytovanie priameho autorizovaného servisu a možnosť objednať si profesionálnu montáž týchto špičkových plynových krbov. Realizujeme stavby plynových krbov, krbov na drevo a to vrátane potrebného stavebného materiálu a príslušenstva.

Pomocou našej jedinečnej technológie horáku si zvolíte štýl plameňa, ktorý vyhovuje Vášmu vkusu.

Hľadáte umenie realistického ohňa, rovnako ako požadujete špičkový design krbu na plyn? Plynové krby DRU vyniknú kvôli ich jedinečnému horáku, ktorý môže vytvárať viac typov designu plameňa.

› Živé, prírodné plamene s technológiou Dynamic
› Široký a hlboký krb s Vario horákom
› Kombinuje lineárny a horizontálny horák a dva vertikálne horáky

SKUTOČNÉ KRBY A SKUTOČNÝ PLAMEŇ

DRU používá rôzné metódy, aby ste získali pocit z pravého horiaceho dreva. Aplikácie horúcich uhlíkov dáva efekt horúceho uhlia v pravých polenách.
Keramická polená sú vyrábané tak, aby vyzerali skutočne. K dispozícii sú v širokom rozmedzí farieb a druhov dreva a sú zostavené prirodzeno.
Naše zameranie na detaily Vám zaručuje, že získáte to najlepšie.

Hľadáte skutočný pohľad na horiace drevo, ale s výhodami plynového krbu?

Funkcia Dynamic Flame Burner ® toto umožňuje.

Tento jedinečný horák bol špeciálne vyvinutý spoločnosťou DRU a kombinuje jednoduchosť plynu s jedinečým pohľadom do skutečného krbu na drevo.

Systém sa skladá z dvoch horákov: prvý horák v krbu vytvára široký a hlboký oheň, druhý horák, ktorý možno vypnúť, zaisťuje sýtosť a výšku. Tento horák je zabudovaný do drevených keramických polien, čo spôsobuje obtekanie plameňa okolo nich.

Do keramických polien sú umiestnené rovno dva horáky.

Pri vypnutí týchto polien zostáva pohľad na klasicky horiace polená. V tomto režime je krb extrémne úsporný a hlavne bezobslúžny a bezpečný.

Hľadáte bohatý vzhľad plameňa s množstvom perspektívy?

Vytvárame ilúziu skutočného ohňa pomocou širokých a vysokých plameňov.

Vario horák je vyvinutý spoločnosťou DRU, dodáva pre vložky s rôznymi rozmermi s unikátnym zig-zag designom.

Okrem toho, vďaka technológii DRU Eco Wave, zachovávate krásný vysoký vzhľad plameňov pri veľkej šírke plameňov a to aj pri nižšej teplote horenia.

Eco Wave – malý výkon a vysoké plamene.

Radšej by ste videli vysoký plameň v priamke po celej šírke krbu?

Mnoho plynových krbov DRU je vybaveno lineárnym horákom.

Tento horák Vám dáva jedinečný, dynamický vzhľad plameňa v úzkej vodorovnej priamke, ktorá vytvorí okúzlujúcí prvok vo Vašom dome.

DRU PONÚKA NASLEDUJÚCE

MOŽNOSTI VYBAVENIA HORÁKOV

KERAMICÉ POLENÁ

Sada autentických keramických polien. Výborná štruktúra polien a verné farby tvoria polená nerozoznateľné od pravých. Dostupné vo farbách štruktúrach: hnedá alebo biela breza.

SKLENENÉ KAMIENKY

Čierne sklenené kamienky.

KAMIENKY

Kamene biele alebo šedé.

HNEDÉ KERAMICKÉ POLENÁ

BIELE KERAMICKÉ POLENÁ

ČIERNE SKLENENÉ KAMIENKY

BIELE KAMIENKY

ŠEDÉ KAMIENKY

IDEÁLNE RIEŠENIE PRE MINIMÁLNY ODRAZ V SKLE

CV GLASS – ANTIREFLEXNÉ SKLO

Skutočné potešenie z ohňa je, keď uvidíte plamene jasne a bez zbytočných odrazov v skle. Keď sme vyvinuli sklo Clear View, získali sme inšpiráciu u otvorených krbov. CV Glass sklo DRU Clear View je vytvorené tak, že vypadá, ako by vôbec na krbu nebolo. Baví Vás tiež pohľad do krbu na oheň, so zábleskom skutečného horenia dreva? K dispozícii pre takmer všetky modely DRU.

CV Glas je možné čistiť len prípravkom DRU Cleaner, aby neprišlo k poškodeniu antireflexnej vrstvy skla. Sklo sa musí čistiť dvojfázovo a vždy, keď je krb mimo prevádzky a studený.

VEĽA MOŽNOSTÍ PRE KONEČNÝ VZHĽAD INTERIÉRU

VNÚTORNÉ STENY KRBOV

KONEČNÁ PODOBA INTERIÉRU KRBU

Materiál zadnej steny (alebo aj bočných stien) v kombinácii s horákom do veľkej miery prispievajú k celkovému vzhľadu plameňov krbu.

DRU ponúka radu možností pre vnútornú úpravu Vášho krbu

KLASICKÝ KAMEŇ

Pre klasický alebo vonkajší vzhľad. Vyzerá ako stará stena. Čierna matná a štandard moderný design a ideálne pre sklo Clear View.

CERAGLASS

Pekný odrazový efekt, ktorý vytvára ďalšiu hĺbku plameňov.

PRÍRODNÝ

Svetlo žltá stena (k dispozícii pre časť sortimentu).

STANDARD

PRÍRODNO SVETLÝ

CERAGLASS

KLASICKÝ KAMEŇ

PATENTOVANÝ PRUŽINOVÝ SYSTÉM OTVÁRANIA DVERÍ PRE ĽAHKÚ ÚDRŽBU

JEDNODUCHÉ OTVÁRANIE DVERÍ

Plynový krb Vám dává teplo a atmosféru vo Vašom dome len jedným stlačením tlačítka

Preto ho používate každý deň. Plynové krby nevyžadujú nadmernú údržbu, ale čištenie a udržovanie v pevne stanovených časoch je dôležité. Horák by mal byť udržovaný jedenkrát za rok v priebehu čistenia skla. To je úkol, ktorý môžete urobiť sami. Otváranie krbu pre údržbu a čistenie je v skutočnosti veľmi jednoduché, pokiaľ máte unikátny systém DRU s jednoduchým otváraním dverí. Toto pružinové alebo otočné otváranie je bez námahy. Už žiadne šrobováky a pracná manipulácia so sklom.

Vynikajúci design

S patentovanými dvierkami Easy Release systému DRU, je veľmi jednoduché otvoriť dvere svojho krbu pomocou dômyselnej skrytej rukoväte. Rámy dvojstranných a trojstranných modelov môžu byť zcela skryté pohľadu, vytvárajú viac sklenené plochy. Už Vás neruší pohľad na rám krbu. To Vám vždy umožňuje neobmedzený pohľad na krásne plamene. Navyše u rohových a trojstranných modelov sme použili bezšvíkové sklo. Vďaka tomu je horenie zcela vzduchotesné a tým zaisťuje optimálne spaľovanie a bezpečnosť.

Vyskúšajte si inovatívny spôsob práce

Praktické pružinové alebo krídlové otváranie dverí

› Jemne skrytá rukoväť
› Bezrámové sklo
› Nie je treba šróbovanie

ECO WAVE

DRU nastavuje štandard v oblasti energeticky úsporných plynových krbov. Inovatívne nové plynové krby sú vybavené unikátnym Eco Wave systémom, čo znamená, že si môžete vychutnať nádherný vysoký oheň pri nízkej spotrebe plynu.

Pomocou tejto technológie a techniky vytvárajú naše krby vysoké plamene s polovičnou spotrebou plynu ako predtým. DRU plamene sú realistické a nenájdete rozdiel medzi klasickým krbom na drevo a plynovým krbom DRU.

Jeden rozdiel áno, krby DRU sú extrémne úsporné. Software je zdarma ku stiahnutiu. Je dôležité dokúpiť riadiacu jednotku a mať v mieste krbu aktivnu Wi-Fi.

Eco Wave systém, vďaka ktorému má Váš krb Dru vysoké a sýte plamene pri úspore paliva až 50 %.

AUTOMATICKÝ SYSTÉM RIADENIA KRBU

VÝKON

SPRÁVNE OVLÁDANIE TEPELNÉHO VÝKONU A VŽDY DOKONALÝ OBRAZ PLAMEŇA

ATMOSFÉRA A TEPLO SO SYSTÉMOM ECO WAVE

V dnešnej dobe vyhrává design a veľké krby s ohromujúcim presklením. Tieto krby však mávajú príliš veľký výkon vďaka dlhým horákom. Takéto krby rýchlo prerievajú miestnosti. To Vás núti rýchlo znížiť výkon a tým aj plamene. Je to vždy na úkor krásného širokého a vysokého plamena. Vďaka unikátnemu patentovanému systému riadeniu horenia DRU Eco Wave je však toto všetko minulosťou.

Jedinečné vlastnosti Eco Wave
(exkluzivne pre DRU)

Plynové krby DRU Eco Wave ponúkajú atraktívny vzhľad, dokonca aj na nižšej nastavenej teplote.

› Regulovateľný tepelný výkon, plynulo nastaviteľný
› Nastaviteľný tvar plameňa
› Vysoké plamene s nízkou spotrebou plynu
› Aplikácia pre prácu cez smartphone alebo tablet

Systém Eco Wave zaisťuje prirodzený pohyb plameňov, i keď znížite výkon. Okrem toho, je systém ľahko ovládateľný. Eco Wave je tiež veľmi hospodárny.

Ovládajte vlastný plameň

Tvar plameňov môžete nastaviť na požadované nastavenie teploty pomocou tlačítka na inteligentnom diaľkovom ovládači, ktoré tiež funguje ako termostat. S bezplatnou aplikáciou pre správu DRU na Vašom smartphone alebo tablete (iOS a Android), máte ešte väčšiu kontrolu nad svojim plameňom. Naviac ku štandardným prevádzkovým funkciám patrí možnosť vlastného výberu obľúbeného tvaru plameňa.

V ponuke v aplikácii niekoľko tvarov plameňa

› Komfortný
› Sýty
› Ekonomický
› Alebo si vytvorte vlastný tvar plameňa priamo v aplikácii

Chcete mať plnú kontrolu nad svojim krbom?

Potom zvolte krb, ktorý je vybavený unikátnou technológiou DRU Eco Wave, aby ste si mohli voliť svoj vlastný plameň.

Aký typ krbu je najlepší pre môj domov?

Pri výbere kachlí alebo krbu je výkon krbovej vložky určujúcim faktorom. Mnohí si neuvedomujú, že len 6 kilowattov (kW) bude stačiť k ohrevu priemernej obývacej izby (60 m2). Vďaka veľkým výkonom rady krbov DRU so systémom Eco Wave je DRU ideálny pre pohodovú atmosféru a teplo domova.

NIE JE PREKÚRENÉ, ALE PLAMENE SÚ STÁLE VYSOKÉ, TO JE ECO WAVE!

Absolútna kontrola výšky plameňov, tvarov plameňov a tepelného výkonu

› Úspory plynu až o 50 % plynu
› Ľahké ovládanie prostredníctvom smartphonu alebo tabletu

OPTIMÁLNA INŠTALÁCIA KOMÍNA

Teraz si môžete umiestniť krb, kde chcete.

Aké máte možnosti pre umiestnenie komína?

› Do existujúceho komína
• od krbu po hrdlo pôvodného komína vedieme koncentrický komín
• od hrdla len vyvložkujeme stávajúci komín nerezovou hadicou pre plynové spotrebiče
› Priame vyústenie cez pultovú alebo sedlovú strechu
› Bez komínu len pomocou jedného kolena cez stenu
› Klasické vyústenie cez stenu

Pomocou odťahového ventilátoru PowerVent ®

s možnou dĺžkou komína až 100 m. Priemer koncentrického komína len 60/100 mm

1.

2.

3.

4.

5.

1. Priame cez rovnú strechu
2. Do existujúceho komína
3. Priame vyústenie cez šikmú strechu
4. Vyústenie cez stenu jedným kolenom 90°
5. Vyústenie cez stenu

Power Vent ® systém

Odvod spalín pomocou odťahového ventilátora

Automatický komínový systém s odťahovým ventilátorom o možnej dĺžke vyústenia vzdialenom až 32 m od samotného krbu.

Vyvážený odťahový systém rieši tento problém do určitej miery, ale momentálne šlo DRU o krok daľej a uviedlo na trh TOP systém. Tajemstvo spočíva v umiestnení riadiacej jednotky pre odťah na stene domu alebo na streche – PowerBox. Riadiaca jednotka meria rozdiel tlaku v komíne a vyrovnáva ho s doporučením nastavením pre optimálne spaľovanie.

Systém pracuje zcela automaticky a je bezhlučný. Riadiaca jednotka je pripojená k PowerBoxu a pokiaľ je to nutné, aktivuje ventilátor pre nepretržitý ťah komína.

Máte problém s umiestnením komína, alebo je výška Vašej budovy nad 12 metrov? Chcete vytiahnúť komín pod krbom v podlahe?

Potom môžete použiť odťahový ventilátor Power Vent®

S technológiou Power Vent ® DRU, možnosti sú skoro neobmedzené; predstavte si napríklad umiestnenie krbu do stredu miestnosti, vo svojom byte, v reštaurácii, hotelu alebo v predvádzacej miestnosti.

Patentovaná inovácia Power Vent ® umožňuje priechod konštrukciami a nespočetne veľa ohybom až do dĺžky 100 metrov.

Dru Power Vent ® poskytuje absolutnu slobodu riešení.

domček

Ventilátor je možné umiestniť na stenu, na šikmú strechu alebo na pultovú strechu.

Výhody DRU Power Vent®

› Úplná slobodná inštalácia.
› Ideálne pre domy strednej veľkosti, byty, reštaurácie, hotely, obchody…
› Dĺžka tohto komínu až 100 metrov (pre vybrané typy až 100 metrov, v priemere potom možná dĺžka 40 metrov). Pre maximálnu možnú dĺžku kontaktujte predajcu.

Nezabúdajte, že jeden ohyb komína sa počíta do výpočtu komína ako 2,5 m dĺžky.

› Priemer koncentrického komína len 60/100 mm. Komín je určený len pre interiér. Pre spôsob fasádneho riešenia sa informujte u predajcu.
› Automatické spustenie a regulácie otáčok podľa intenzity horenia.
› Môžete použiť rôzne ohyby a skoro neobmedzený počet, podľa Vašej potreby.

Poznámka: krb musí byť fyzicky prepojený s ventilátorom pomocou káblu.

Wall

Wall terminal

Roof

Roof terminal

Powervent

Zvyšuje alebo znižuje otáčky odťahového ventilátoru a tým umožňuje zabezpečiť koncentrický odťah v závislosti na momentálnom výkone krbovej vložky.

So systémom Power Vent® je priemer komína len 100 mm a umožňuje tento odťahový systém umiestniť do podlahy či podhladu.