VŠETKO O ELEMENT 4

ELEMENT 4

Element4 sú navrhnuté a vyrobené kompletne v Holandsku

Element4 usiluje o dokonalosť na všetkých frontoch. Sleduje najnovší vývoj, kladie dôraz na jednoduché používanie a exceluje v designu svojich produktov. Element4 je omnoho viac než zdroj tepla – je to návrhárský kus, ktorý má charakter a vylepšuje akýkoľvek interiér.

Kvalita, využitie a design

To sa odráža v kvalitnú povrchovú úpravu, štylovému designu a praktickému využitiu krbu. Krby sú vybavené najmodernejšími technológiami podľa potreby a dokonale sa hodia do elegantného a moderného interiéru.

Element4 vyrába plynové krby výhradne pre koncentrické komíny. Od rovného presklenia, rohového až po priehladové. Element4 vyniká jednoduchou a bezpečnou obsluhou vďaka riadiacím jednotkám Mertik a nezvyčajne veľkým presklením.

Prevedenia a inštalácia

U rovných krbov sa môžete tešiť na dĺžku až 240 cm vrátane priehladovej varianty pre typ MODORE 240. U priehladových na krásne rozmery š. 70 × v. 160 cm u typu SKY T. U Element4 nájdete to, čo ostatní výrobcovia neponúkajú a to je vysoké presklenie napr. typ MODORE 100H disponuje výškou skla 75 cm a šírkou 95 cm, je to teda u šírky 1 meter o 20 cm vyššie sklo, než u konkurencie.

Inštalačná hĺbka krbov Element4 začína na 25 cm, čo iste oceníte v miestach, kde sa šetrí každý milimeter.

Založenie

Element4 založili v roku 2006 Benno de Groot a Jan Kempers so zámerom stať sa jedným z najprogresivnejších výrobcov plynových krbov na svete.

Návrh a výroba

Dnes Element4 navrhuje a vyrába širokú škálu vysoko kvalitných plynových krbov, ktoré sú štýlové, jednoducho použiteľné a zlepšujú interiér každého domu.

Celosvetová predajná sieť

Element4 se predáva v Holandsku a Belgicku prostrednictvom cennej predajnej sieti. Okrem toho získal silné postavenie na globálnom trhu. Element4 sa predáva vo viac než 20tich štátoch s predajcami prvej triedy, teda hlavnými dovozcami. Všetci títo dealeri sú vyberaní s veľkou starostlivosťou a slúží ako garancia pre odborné poradenstvo a optimálny servis.

PRÍSLUŠENSTVO

Keramické polená a kamienky

Hnedé keramické polená

Biele keramické polená

Biele kamienky

Šedé kamienky

Carrara okruhliaky

TYPY HORÁKOV

Typy horákov sú vždy uvedené na krbe podľa typunVášho výberu. Tieto horáky sa navzájom značne líšia, ale súčasne majú jednu dôležitú vlastnosť – vykúzlia krásny realistický plameň.

SG - single burner

DB - double burner

QB - quad burner

MB - multi burner

RFB - real flame burner

Vyberte si krb podľa typu horáku a vytvorte si doma kúzelnú atmosféru podľa Vašich predstáv.

VYBAVENIE VNÚTORNÝCH STIEN KRBOV

Antracit - matný antracit

Black glass - čierne sklenené panely

Roof tile - rustikálna tehla

Cast iron - oceľové lamely

ANTIREFLEXNÉ SKLO AR Glass

Všetky krby Element4 sú na prianie vybavené antireflexným sklom, ktorý eliminuje odraz v skle a budí dojem otvoreného ohniska.

Vždy používajte originálny čistič skiel!

Kontrolné dvierka pre riadiacu jednotku

Diaľkové ovládanie v štandarde

ODŤAHOVÝ VENTILÁTOR

Chcete nainštalovať plynový krb tam, kde nie je možné použiť klasický komín?

Nevadí, použite odťahový ventilátor. Pomocou ventilátoru môžete vybudovať vývod spalín až 36 metrov od krbu / informujte sa u predajcu o možnej dĺžke pre jednotlivé krby. Komín môžete ťahať v podlahe, v stenách, v stropoch. Systém pracuje zcela automaticky. Reguluje prívod vzduchu a otáčky ventilátora, vďaka tejto automatickej funkcie pracuje krb hospodárne a efektivne. Meter od krbovej vložky sa vetví odťah na dve samostatné vedenia. Na odvod spalín, kde použijte vždy izolovaný jednoplášťový komín o priemere 100 mm. A na druhé potrubie, ktorým privádza len vzduch pre horenie. Tieto dve vedenia môžete umiestniť podľa potreby. Odťahové ventilátory sú umiestnené vždy v interiéry /technickej miestnosti, podkroví atď. /. Odťahové ventilátory nie sú určené pre umiestnenie v exteriéry. Od ventilátora vytvoríte vyústenie cez strechu, alebo cez stenu už len dodatočne izolovaným potrubím.

AUTOMATICKÝ SYSTÉM DOMOTICA

Chcete prevádzkovať plynový krb Element4 so zabudovaným systémom automatického riadenia domu? Je to možné. Môžete použiť náš systém.

Systém môže:

› Zapnúť a vypnúť krb
› Zvyšovať a znižovať výkon
› Ovládať druhý horák

Inštalácia je jednoduchá:

› vypnite krb Element4
› Vezmite kábel a pripojte ho do krbu a do Vášho riadiacého systému
› Zbytok zariadí systém automatickyk

POROVNANIE SYSTÉMU RIADENIA

PRO CONTROL

Chcete ovládať svoj plynový krb z inteligentného telefonu alebo tabletu? Je to možné s ProControl systémom. ProControl je ideálnou voľbou pre diaľkové ovládanie krbu bez použitia systému domácej automatizácie. Vše, čo potrebujete, je Element4 Wi-Fi box. Zbytok je už súčasťou Vášho krbu a v uživateľskej aplikácii ProControl, ktorou môžete nainštalovať na svoj smartphone alebo tablet. Nemôže to byť už jednoduchšie!

DOMOTICA

Chcete svoj plynový krb Element4 ovládať zabudovaným systémom domácej automatizácie? Je to možné! Pomocou domácej automatizácie môžete zapnúť a vypnúť plynový krb, ovládať výšku plameňa, teda výkon a ovládať dvojitý horák. Inštalácia je jednoduchá: pripojte kábel domácej automatizácie Element4 k prijímaču Vášho plynového krbu a pripojte ho k domácemu automatizačnému systému.

VYÚSTENIA

PRÍKLADY VYÚSTENIA PLYNOVÝCH KRBOV ELEMENT4

›Cez strechu
›Cez stenu
›Do pôvodného komína alebo pomocou odťahového ventilátoru