STAVEBNÝ MATERIÁL

STAVEBNÝ MATERIÁL

BEŽNE SKLADOM NA NAŠICH PREDAJNIACH

logo_obdlznik

KALCIUMSILIKÁTOVÉ IZOLAČNÉ DOSKY

Izolačné dosky pre kachliarov a kominárov

SKAMOTEC.225

Stavba a izolácia krbov

  • vhodný na stavbu krbov aj do drevostavieb
  • konštrukcia moderných i klasických kozubov
  • vysoká teplotná odolnosť
  • ľahké spracovanie, jednoduchá povrchová úprava
  • rozmer 1000×610 – hrúbky 25, 30, 40, 50 mm
  • difúzna kalciumsilikátová doska s výstužnými vláknami lisovaná za vysokých tlakov a teplôt
  • stabilné dodávky do ČR od roku 2005
  • osvedčený sortiment lepidiel a materiálov na lepenie a povrchové úpravy
  • takmer nulová tepelná rozťažnosť, možnosť konštrukcia celého krbu z jedného materiálu

AKUMULAČNÉ ŠAMOTOVÉ TVAROVKY

Stavba kachlí a krbov

Akumulačné šamotové tvarovky pre stavbu krbov. Kachliarskej šamotové tvarovky „AK“ – tradičná a súčasne moderná kachliarska technológia pre akumulačné stavby kachlí a krbov, ako stavebné, konštrukčné i ako aj samonosný prvok s možnosťou použitia na vyzdívky. Aku tvarovky sa vyznačujú odolnosťou voči tepelným šokom, vysokou variabilitou a dobrou opracovateľnosťou.

ŠAMOTOVÝ MATERIÁL

Žiaruvzdorný materiál

Šamotové tvarové výrobky sú vyrábané na báze pálených lupkov, žiaruvzdorných ílovitých zemín a kaolínu. Pri výrobe sa používajú dva technologické spôsoby výroby – suché a polosuché lisovanie. Výrobky sú vyrábané na automatizovaných linkách riadené počítačom. Tieto výrobky sa používajú v hútnickom, keramickom a v chemickom priemysle, kde vyžadujú použitie žiaruvzdorného materiálu.

TVAROVKY ZO ŠAMOTU

Technológia výroby

Špecifická technológia výroby zaisťuje vysoko hodnotenú a nenapodobiteľnú „medovú“ farbu šamotových tvaroviek. Špecialitou v sortimente krbových tvaroviek sú biele tvarovky pre vnútornú časť krbových vložiek pre interierové krby.

ŠIROKÁ ŠKÁLA TVAROVIEK

Stavebný priemysel

Pre stavebné účely ponúkame širokú škálu zvlášť šamotových tvaroviek. Šamot je všeobecne široko využívaný v stavebníctve pre svoju originálnu medovú farbu a je preto obzvlášť vhodný pre stavbu interiérových a exteriérových krbov, dekoračný obklad fasády, či stavby záhradnej architektúry.

Použitie

Žiaruvzdorné šamotové tvarovky v triede RS sú vďaka vysokej žiaruvzdornosti a vyššej pevnosti v tlaku vhodné pre konštrukčné a nekonštrukčné prvky krbov, pecí, sporákov, záhradných krbov.

Vlastnosti

Žiaruvzdornosť : min.1630´C
Teplota použitia : 1100 – 1260´C
Objemová hustota : 2000 kg /m3 (Magnezit = 3950 kg/m3)

KACHLIARSKE MALTY, OMIETKY A STAVEBNÉ LEPIDLÁ

Stavba a opravy komínov

Kachliarskej malty, omietky a stavebné lepidlá používajte tam, kde chcete dosiahnuť efektívne rýchlosti spracovania a práce, vysokú odolnosť a pevnosť spojov a povrchov a hlavne vysokú tepelnú odolnosť a rovnaké vlastnosti, ako majú stavebné materiály z prírodných surovín, ako je šamot, pálená tehla, kachliarska kachlica a podobne. Výhradne tieto materiály použijete na stavbu a opravy komínov a vlastných kúrenísk na tuhé palivá.

TESNIACE ŠNÚRY

Tesnenie a vymedzenie dilatácií

Tesniace šnúry z keramických vlákien pre tesnenie a vymedzenie dilatácií pre kachle a krby. Dodávame špeciálne keramické šnúry pod skla kachlí a krbov výrobcov KOBOK a THORMA aj pre ďalšie výrobky na trhu. Na upevnenie dodávame lepidlá a zaisťovacie pásky na konce šnúr.

KRBOVÉ MRIEŽKY

Mriežky v rôznych prevedeniach

Krbové mriežky v rôznych tvaroch a rozmeroch, klasické aj dizajnové, široký výber, rôzne farebné prevednia, veľký počet skladom.

OCEĽOVÉ A NEREZOVÉ DYMOVODY

Pre sporáky, kachle a krby

Oceľové a nerezové dymovody pre sporák, kachle či krb, redukcie, prechodky, kolená, rôzne priemery, hrúbky materiálu. Komplet príslušenstvo na dopojenie spotrebičov.

Sortiment čiernych dymovodov je natoľko obsiahly, že je možné s ním vyriešiť akékoľvek zaústenie do komína. Materiál a spracovanie sú dlhodobú teplotnú odolnosť dymovodov na hranici 650 ° C. Krátkodobo až 1000 °C. Tesnosť by malo byť kľúčovým parametrom pri výbere výrobku. Je potrebné venovať pozornosť kvalite utesnenie napríklad u revíznych otvorov, či spojov u segmentových kolien.

dymovod1_